کاربرد واقعیت مجازی در آموزش : انقلابی بزرگ در صنعت آموزشی جهان

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش : امروز هم با یک مقاله فوق العاده در مورد عینک vr و تاثیرشان در صنعت آموزش در خدمت شما هستیم. با وی آر دی همراه باشید.

واقعیت مجازی دیگر بخشی از آینده دور نیست و دیگر فقط برای بازی و سرگرمی نیست. مایکل بودکر : یکی از بزرگان صنعت آموزشی می خواهد از آن استفاده کند تا آموزش کیفی بیشتری را در دسترس داشته باشد. در این مقاله، ایده این دانشمند را قرار دادیم، که می تواند انقلاب بزرگی را در صنعت تدریس و آموزش به پا کند.

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش (1)

سخنان مایکل بودکر : کاربرد واقعیت مجازی در آموزش 

امروز من می خواهم بررسی کنم که چگونه یک تبلت و هدست واقعیت مجازی ، دنیای آموزش را کاملا متحول خواهد کرد و بیشتر در مورد کاربرد واقعیت مجازی در آموزش توضیحاتی ارائه دهم.

همچنین به شما توضیح می دهم که چگونه هر شخص مدرسی بازدهی آموزشی خود را دو چندان کند. اما بهتر است قبل از اینکه درباره این موضوعات صحبت کنم، مقداری هم در مورد اهمیت حیاتی بالا بردن کیفیت آموزش صحبت کنیم.

اگر دقت کنید می توانید دریابید که دنیا به سرعت در حال بزرگ شدن است. همچنین تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت می باشد. و بزرگ شدن جهان و پیشرفت تکنولوژی چالش ها را به همراه دارد. چالش هایی مثل مقابله با گرمایش زمین، حل کردن مشکلات گرسنگی و کمبود آب و درمان بیماری ها که تنها چند نمونه از این مشکلات و چالش ها هستند.

حل کردن اغلب مشکلات و چالش های جهان با فناوری واقعیت مجازی

چه کسانی قرار است که در حل مشکلات و چالش های جهان کمک کنند و نقش مهمی داشته باشد؟ و آیا کاربرد واقعیت مجازی در آموزش مهم و حیاتی است؟

در جواب این سوال باید گفت، که در آخرین درجه، همین دانش آموزش هستند. و از جهات بسیار همه ما و سایر مردم به آنها وابسته هستیم تا با نوآوری های بزرگ و دست آورد های تازه شان به چالش ها و مشکلات پیش روی ما کمک کنند.

بنابراین چند سال پیش، من و همکارانم دانشجویانی داشتیم و به آنها درس می دادیم و این دانشجویان ما صفاتی مشترک داشتند، و این صفات در اغلب دانشجویان سراسر دنیا، یکسان است. دانشجویانی که بی حال و کسل هستند، آنها از کلاس تدریس ترس داشتند و گاهی با خود می گفتند که اصلا چرا ما باید این درس ها را یاد بگیریم؟

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش (2)

دلیل مهمی که باعث شد از واقعیت مجازی در صنعت علم بیشتر استفاده شود؟

ترس از تحصیل، ترس از مدرسه و دانشگاه و بی توجهی دانش آموزان و دانشجویان به درس، باعث شد که بزرگان دنیای علم به کاربرد واقعیت مجازی در آموزش پی ببرند و، برای یافتن راه ها و نوآوری های خلافانه در صنعت آموزش تحقیقاتی انجام دهند. اما اطلاعاتی که کسب کردند، خیلی نا امید کننده بود.

سخنانی از مایکل بودکر: ما دیدیم که کتاب های کاغذی به کتاب های الکترونیکی یا PDF تبدیل شده اند. تخته سیاه ها به فیلم های یوتیوب تبدیل شده اند. کلاس های درس استاد محور به وبینار ها تبدیل شده اند.

ما فقط داریم همان مفاهیم کسل کننده را در قالبی جدید به دانشجویان بیشتری ارائه می دهیم که البته خیلی خوب و عالی است. نمیتوان گفت که این شیوه آموزش اشتباه است و اتفاقا بسیار عالی است. اما روش های آموزش کم و بیش تغییری نکرده و یکسان است و در واقع هیچ خلاقیتی در این روش ها دیده نمی شود.

در آموزش خلبانی از واقعیت مجازی استفاده میشود، چرا در علم، از فناوری واقعیت مجازی استفاده نکنیم؟

با جستجو های انجام شده شاهد این بودیم که شبیه ساز های پرواز که به صورت واقعیت مجازی ارائه شده اند. بیشتر توسعه یافته اند تا هرچه بیشتر به خلبانان در آموزش خلبانی کمک کنند. همین باعث شد و ما فکر کردیم که : چرا از فناوری واقعیت مجازی در صنعت آموزشی دنیا استفاده نکنیم؟ چرا یک شبیه ساز آزمایشگاه مجازی برای دانشجویان و دانش آموزان نسازیم؟

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش (1)
آزمایشگاه مجازی چیست و چه تاثیری در صنعت آموزشی دنیا دارد؟

بنابراین ما به کاربرد واقعیت مجازی در آموزش پی بردیم و این کار را انجام دادیم. ما شروع به ساخت یک شبیه ساز آزمایشگاه مجازی کردیم. جایی که دانشجویان بتوانند آزمایش ها را بر اساس معادلات ریاضی انجام دهند. دانشجویان می توانند اتفاقاتی که در آزمایشگاه های واقعی رخ می دهد را شبیه سازی کنند.

مایکل بودکر در ادامه گفت: ما با دانشگاه های تراز اول دنیا همکاری کردیم تا این امکان را در اختیار دانشجویان قرار دهند که بتوانند در آزمایشگاه مجازی تحقیقاتی را در مورد سرطان انجام دهند. همین باعث شد دانشگاه های قدرتمند میلیون ها دلار در هزینه راه اندازی آزمایشگاه های واقعی صرفه جویی کنند.

با این کار دانشجویان می توانند آزمایشات خطرناک را در آزمایشگاه مجازی انجام دهند.

آزمایشگاه مجازی پایان کار واقعیت مجازی در صنعت آموزش نبود!!!

مایکل بودکر: ما اینجا متوقف نشدیم، ما با طراحان بازی همکاری کردیم تا داستان های جذاب و سرگرم کننده را بر اساس واقعیت مجازی پیاده سازی کنند. برای مثال: یکی از این سرگرمی ها، دانشجویان باید یک پرونده مرموز قتل را بر اساس فکر و دانش مغزی خود حل کنند.

بازخوردی که بعد از راه اندازی این شیوه آموزش گرفتیم به شدت و به صورت باورنکردنی مثبت بود. ما 300 دانشجو داشتیم، که مشتاقانه در حال حل کردن پرونده های قتل بر اساس فکر و دانش درونی خود هستند.

چیزی که واقعی منو متحیر می کند این است که دانشجویان، بعد از کلاس پیش من می آیند و با خوشحالی می گویند، « ما دوساعت در این آزمایشگاه مجازی سپری کردیم و حتی فیسبوک و اینستاگرام خودمو و چک نکردیم…..»

این یعنی این مسئله و این شیوه آموزش در این حد یک دانشجو را سرگرم می کند.

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش (3)
آیا واقعا واقعیت مجازی در صنعت آموزش تاثیر داشته است؟

برای تحقیق این که آیا این شیوه آموزشی در صنعت علم تاثیر داشته است یا خیر؟ روانشناسان، تحقیقی را روی 160 دانشجو انجام دادند که از دانشگاه استنفورد و دانشگاه فنی دانمارک بودند.

روانشناسان دانشجویان را به دو دسته تقسیم کردند. گروه اول تنها از شبیه سازی آزمایشگاه مجازی استفاده کردند، و گروه دیگر از شیوه های آموزشی سنتی و قدیمی استفاده کردند. و هر دو گروه به یک اندازه زمان داشتند. چیزی که روانشناسان کشف کردند، تاثیر مثبت و غافلگیر کننده 76 درصدی در بازدهی آموزشی گروهی بود که از شیوه آزمایشگاه مجازی استفاده کردند.

چگونه از آزمایشگاه مجازی در صنعت آموزش استفاده کنیم؟

و امروز، وقتش رسیده است تا چیزی که ارائه دادیم و تلاش شبانه روی را  برای ساختن آن داشتیم را معرفی کنم. الان به شما توضیح می دهم که آزمایشگاه مجازی چیست؟

در واقع، من موبایلم را برمی‌دارم، حالا دیگر بیشتر دانشجویان و همچنین مردم دنیا از گوشی های هشمند استفاده می کنند. در ادامه گوشی هوشمند خودم را به یکی از این هدست‌ ارزان قیمت واقعیت مجازی وصل می‌کنم. و از این به بعد من می توانم در دنیای مجازی قدم بزنم.

شما باید از  کاربرد واقعیت مجازی در آموزش با خبر باشید و  از واقعیت مجازی استفاده کنید تا واقعا توضیحات ما را با تمام وجود درک کنید.

واقعا شبیه این است که من در زمان حال در یک آزمایشگاه مجازی درحال قدم زدن هستم.

تبدیل گوشی های هوشمند به یک آزمایشگاه چند میلیون دلاری!!

شاید باورکردنی نباشه ولی، من الان گوشی موبایلم را به یک آزمایشگاه چند میلیون دلاری تبدیل کرده ام. وهمچنین تجهیزات جذابی جلوی چشمان من قرار گرفته است که می توانم استفاده کنم.

مثلا من می‌توانم این پیپت را بردارم و با آن آزمایش انجام دهم. حتی در قسمت دیگر آزمایشگاه مجازی، من یک میکروسکوپ الکترونی دارم، و می‌توانم آزمایش‌های گوناگونی بر روی آن انجام دهم. جلوی چشمان من یک در وجود دارد که می توانم به آزمایشگاه های دیگر بروم.

سپس در اینجا، خانم ماری قرار دارد. خانم ماری استاد من در آزمایشگاه مجازی است. او من را در این آزمایشگاه راهنمایی می کند. استادان دانشگاه ها می توانند در این فضای مجازی حضور داشته باشند و به من آموزش دهند.

کاربرد واقعیت مجازی در آموزش (2)
آزمایشی باورنکردنی در آزمایشگاه مجازی که حتی در آزمایشگاه های واقعی هم نمیتوان انجام داد!!!

و حالا قبل از اینکه از آزمایشگاه مجازی خارج شوم، می‌خواهم یک چیز فوق العاده جالب را برای شما توضیح دهم. می خواهیم کاری انجام دهیم که حتی به نظرم در آزمایشگاه واقعی هم نمی‌توانید انجام دهید.

این یک دستگاه PCR است. و حالا من این آزمایش را شروع می کنم. من الان یک کار هیجان انگیز انجام دادم. در واقع خودم را یک میلیون بار کوچک کردم به اندازه یک مولکول و واقعا همین حس را دارد، باید حتما امتحان کنید.

نکات پایانی در مورد کاربرد واقعیت مجازی در صنعت آموزش

امیدوارم که از این شیوه آموزشی جدید حس خوبی را تجربه کرده باشید. همین طور همچنین باید توضیح بدهم که هر چیزی که اینجا دیدید روی آی پد و لبتاپ هم کار می‌کند و نیازی به هدست واقعیت مجازی نیست.

ما در آینده به استادانی نیاز داریم که بتوانند فناوری جدید را در کلاس به کار ببرند. بلکه استادان دانشگاه ها هستند که باید تصمیم بگیرند، که پیشرفت کنند و از این تکنولوژی در کلاس‌ها استفاده کنند.

ما امیدواریم که دانشگاهها و مدارس و استادان بیشتری با سازمان‌های فناوری همکاری کنند تا حداکثر پتانسیل این زمینه شناسایی شود چون کاربرد واقعیت مجازی در آموزش می تواند خیلی مفید و عالی باشد و تاثیر فوق العاده ای را در صنعت آموزشی و تدریس درس ها داشته باشد.

امتیاز و نقد و بررسی این مقاله
کیفیت مقاله
۱۰
خوانایی مقاله
۹
مفید بودن مقاله
۱۰
میانگین امتیازات: ۹.۷
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

در این زیر می تونیم قدرت واقعیت مجازی را درک کنیم و جهانی جدید را تجربه کنیم!!!بازی رئال و بارسلونا

cover

 

2 دیدگاه در “کاربرد واقعیت مجازی در آموزش : انقلابی بزرگ در صنعت آموزشی جهان

باتشکر از سایت عالیتون

لطفا درمورد ثبت اپلیکیشن در گوگل پلی و یا نصب تضمینی اپلیکیشن توضیح بدین؟

amir mn

خواهش می کنم دوست عزیز. امیدوارم بتونم با تایید این کامنت و ثبت بک لینک های شما با انکر تکست های « ثبت اپلیکیشن در گوگل پلی » و « نصب تضمینی اپلیکیشن » در روند سئو سایت ویسموک کمکی کرده باشم. برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *