زمین مجازی مایکروسافت : دنیای مجازی که مایکروسافت خلق کرد!!

زمین مجازی مایکروسافت : در این مقاله استفان لاولر یکی از کارمندان مایکروسافت  در مورد تور مجازی زمین برای ما توضیحاتی می دهد. او به ما توضیح می دهد که چگونه در این زمین مجازی حرکت می کند، به پایین می رود و وارد شهرک های فوق العاده واقعی می شود. تور مجازی زمین شاهکار قابل توجهی است که نیاز به مقدار زیادی داده برای تمرکز دارد.

 

زمین مجازی مایکروسافت 3

زمین مجازی مایکروسافت چیست؟؟؟

استفان لاولر : امروز وقتش رسیده است و میخوام با شما در مورد جهان‌‌ مجازی ، دنیاهای دیجیتال، اینترنت سه بعدی و … صحبت کنم. ما در مورد این کلمات چه فکری می کنیم و در ذهن ما چه می گذرد؟

معنایی که میدهند این است که دنیای وب و اینترنت دوباره به یک محیط جذاب تبدیل خواهد شد. در زمان حال که ما در زندگی روزمره با مشکلات زیادی رو به رو می شویم و ما را نا امید می کند، به یک محیط بسیار مهیج و فوق العاده وارد می شویم.

با گرافیک‌ها، قدرت پردازش، تاخیرهای کم، که واقعا لذت باورنکردنی را برای ما رقم می زند. بنابراین با ساخت زمین مجازی و انواع دیگری از این فناوری ها، تصمیم گرفتیم که کاربران را از مشکلاتی که در زندگی روزمره دارند، دور کنیم.

 

زمین مجازی مایکروسافت 4با تکنولوژی زمین مجازی مایکروسافت دنیای وب برای شما هیجان انگیز می شود!!!

همه ما گشت و گذار در دنیای اینترنت را تجربه کردیم، ما URL  ها یا لینک های زیادی را در ذهن خود ذخیره می کنیم، مثل لینک google.com که در ذهن درصد زیادی از مردم ذخیره شده است.

همچنین سایت های محبوب را فراموش نمی کنیم. وقتی دنبال جستجو و سرچ کردن در اینترنت می رویم، به دنبال این هستیم که اینترنت سایتی که با موضوع سرچ شده ما هماهنگ است را نشان ما دهد.

پس چه چیزی بهتر از این می تواند ما را سرگرم کند. به جای این که در دنیای واقعی‌ با مشکلات فراوان که هر روز با آن سرکار دارید قرارتان دهیم؟ چرا خود را در یک دنیای مجازی بدون هیچ مشکلی تصور نکنیم؟

پس  در شرکت مایکروسافت  تصمیم گرفتیم که یک زمین مجازی را خلق کنیم. «زمین مجازی» تکنولوژی است که در حال پایه‌گذاری ساخت اولین نمایش دیجیتال و جامع از کل جهان است. کاری که می‌خواهیم کنیم این است که کاربران را در یک زمین مجازی و شهر های مجازی قرار دهیم.

پس وقتی که به این مسئله فکر می‌کنید می بینید که زمین مجازی چه پروژه عظیمی است.

 

پروژه و فناوری زمین مجازی چگونه ساخته شده است؟

خوب، ما داده ‌ها را از ماهواره ها، هواپیماها، وسایل نقلیه‌ی زمینی و از مردم جمع‌ آوری می‌کنیم. این فرآیند یك مسئله‌ی مهندسی، یك مسئله‌ی مکانیکی و یك مسئله‌ی عملیاتی است.

 

زمین مجازی مایکروسافت 2

 

استفان لاولر : این یک نمونه از دوربین‌های هوایى شرکت مایکروسافت است. شاید قابل درک نباشد ولی این دوربین نسبت به همه رنگ‌ها حساس است. در واقع دارای چهار مخروط رنگی است. به علاوه، چند طیف رنگ هم پشتیبانی می کند.

نکته جالب اینجاست که ما چهار گیگابیت در ثانیه داده جمع‌آوری می‌کنیم، این چهار گیگابیت یعنی، حجمی معادل مجموع اطلاعات 12 ماهواره با بالاترین وضوح میباشد.

ما یکسری هواپیما را در ارتفاع 5000 فوتی یا به عبارتی 1524 متری به پرواز در میاوریم. همچنین از زوایای دید مختلف، داده و اطلاعات زیادی را استخراج می کنیم. در مرحله بعد،  همه‌ی آن داده‌ها و اطلاعات استخراج شده را در یک قسمت جمع آوری می کنیم.

شما وقتی از یک وسیله نقلیه زمینی استفاده می کنید، چه چیزی را مشاهده می کنید؟ ما می‌خواهیم همان تصاویر و جزئیات مشاهده شده را از نزدیک جمع آوری کنیم تا در فناوری زمین مجازی مایکروسافت همان تجربه را برای افراد دیگر فراهم کنیم. هدف ما مشخص است و تمام تمرکز ما به چیزهای خوبی است که می‌توانند از این فناوری حاصل شوند.

 

زمین مجازی مایکروسافت
زمین مجازی مایکروسافت بزرگترین کمک بعد از حوادث طبیعی

بعد از حادثه طوفان کاترینا در آمریکا، ما تصمیم گرفتیم بر فراز منطقه پرواز کنیم. همچنین از آن حادثه تصویربرداری کردیم. افراد و همکارانمان را به محل وقوع حادثه فرستادیم. تصاویری از فضای داخلی منطقه‌ی بحران را تهیه کردیم.

به تمام امدادگران برای جستجو و نجات کمک کردیم. افراد برای اینکه از وضعیت منزل سکونتشان با خبر شوند، از فناوری زمین مجازی استفاده می کردند.

ما تکنولوژی زمین مجازی را به صورت رایگان در اینترنت و در دسترس عموم قرار دادیم. این کار یکی از اصلی ترین کمک ها در این حادثه بود.

باورکردنی نیست که این اطلاعات و تصاویر به چه شکلی در کنار هم جمع آوری شده است، همه این امکانات در الگوریتم‌ها و ریاضیات خلاصه می‌شود.

ما این تصاویر را تهیه کردیم، ولی برای اینکه این تصاویر را به تصاویر سه بعدی تبدیل کنیم. باید مکان‌یابی جغرافیایی انجام دهیم. باید ثبت جغرافیایی عکس‌ها را انجام دهيم. باید آنها را در دسته‌‌هایی با هم تطبیق دهيم.

 

زمین مجازی مایکروسافت 5
صرفه جویی میلیون دلاری زمین مجازی مایکروسافت در سینمای هالیوود

سینما هالیوود میلیون‌ها دلار خرج می‌کند، تا برای یك فیلم یک شهرکوچک درست کند. چون باید دستی این کار را انجام دهند. آنها به خیابان‌ها می‌روند. آن ها اطلاعات را با عکس‌ها جمع‌آوری می‌کنند و همچنین تک تک ساختمان ها را باید به صورت دستی بسازند.

اما نکته حائز اهمیت فناوری زمین مجازی مایکروسافت اینجاست که ما همه این اطلاعات را، از طریق نرم‌افزار، الگوریتم‌ها و ریاضیات انجام می‌دهیم. از یک سیستم کاملا اتوماتیک، که این شهرها را می‌سازد.به این ترتیب که می تواند این دنیا رویایی را به واقعیت تبدیل کند. هدف ما این است که كارى كنيم، که توجه اشخاص را جلب کند.

 

در فناوری زمین مجازی مایکروسافت مانند یک پرنده در آسمان شهر ها پرواز کنیم!!!

در زمین مجازی ما به صورت یک پرنده قرار گرفتیم که در آسمان های شهر پرواز می کنیم و همچنین می توانیم به سطح شهر نزدیک شویم. اين داده ها و اطلاعاتی که کسب می کنیم. داراى وضوح فوق العاده بالاست.

ولی چیزی که ما بررسی کسب کردیم و نتیجه ای که کسب کردیم این بود که افراد با تمام سلیقه ها، از داده های سه بعدی استقبال می کنند. یك کودک می‌تواند با دسته‌ی Xbox  یا هر دسته‌ی دیگری، یک بازی را هدايت کند.

 

نکته مهم و پایانی این مقاله در مورد تکنولوژی زمین مجازی مایکروسافت

بنابراین ما تصمیم گرفتیم که تصاویر و داده ها را به صورت سه بعدی در اختیار کاربران قرار دهیم، همچنین می توانیم این تصاویر و داده ها را با وضوح های مختلف در اختیار داشته باشیم. ما تاریخ را ثبت می‌کنیم. چيزى که ما با تمام تلاش و با تمام وجود انجام می دهیم. ساخت یک دنیای مجازی است.

ما اميدواريم هستیم كه بتوانيم استفاده از كامپيوتر را بعنوان يك الگوى كاربرى طورى بسازيم كه شما با آن آشنا هستید، از وقتی که گذاشتید بسیار ممنونم.

 

 

 

 

 

امتیاز و نقد و بررسی این مقاله
کیفیت مقاله
۹
خوانایی مقاله
۹
مفید بودن مقاله
۱۰
میانگین امتیازات: ۹.۳
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

در این زیر می تونیم قدرت واقعیت مجازی را درک کنیم و جهانی جدید را تجربه کنیم!!!بازی رئال و بارسلونا

cover

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *