عینک واقعیت مجازی چیست؟ بهترین عینک واقعیت مجازی در سال (2018)

عینک واقعیت مجازی یکی از بهترین تکنولوژی های روز دنیا است که روز به روز در حال پیشرفت می باشد. تکنولوژی واقعیت مجازی فوق العاده است و تمام محدودیت ها را از بین می برد، عینک های واقعیت مجازی وسیله ای هستند که هیجان و تجربه باورنکردنی را به ما هدیه می دهند.

 

عینک واقعیت مجازی چیست 12

عینک واقعیت مجازی چیست ؟

عینک واقعیت مجازی یک وسیله کاربردی و فوق العاده است. یکی از اصلی ترین اجزای این دستگاه، لنز های با کیفیتشان میباشد. 

عینک واقعیت مجازی از دو لنز فوق العاده تشکیل شده است که با استفاده از این لنز ها و یک دستگاه کامپیوتر یا با استفاده از یک گوشی اندروید یا IOS می توانید حس سه بعدی و حضور در یک محیط مجازی را تجربه کنید.

محیطی که وجود خارجی ندارد ولی مغز ما قبول می کند که الان در یک محیط حضور داریم.

 

سنسور های عینک واقعیت مجازی

سه سنسور رایج که در عینک واقعیت مجازی استفاده شده، عبارتند از: مغناطیس سنج ، شتاب سنج ، ژیروسکوب . این سنسور ها با حرکات سر کار می کنند، به شکلی که با چرخش حرکت سر می توانید در محیط مجازی به اطراف نگاه کنیم، به آسمان یا زمین نگاه کنیم.

عینک واقعیت مجازی که برای کامپیوتر مناسب است به صورت پیشفرض از این سنسور ها پشتیبانی می کند. ولی هدست های واقعیت مجازی که برای گوشی ها و اسمارت فون ها مناسب است، از سنسور گوشی ها استفاده می کند. یعنی اگر گوشی موبایل سنسور ژیروسکوب نداشته باشد،این هدست ها آن چنان کارایی ندارند.

 

عینک واقعیت مجازی چیست 5

نحوه نمایش محتویات عینک های واقعیت مجازی

عینک واقعیت مجازی یک صفحه مربعی شکل مثل پرده سینما را جلوی چشمان ما ظاهر می کند، به طوری که انگار یک سینمای سه بعدی اختصاصی را در کنار خود داریم و هر وقت که مایل باشیم می تواینم استفاده کنیم.

عینک واقعیت مجازی چیست 2

تکنولوژی واقعیت مجازی چه کاربردی دارد ؟

واقعیت مجازی یک تصویر سه بعدی واقع بینانه است یا محیط مصنوعی است که با ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار تعاملی ایجاد شده و کاربران می توانند با عینک واقعیت مجازی به این امکانات دسترسی داشته باشند. به طوری که  آن را به عنوان یک محیط واقعی تصور کنند.

فناوری واقعیت مجازی به سرعت در حال تحول است. در سال 2000 میلادی فناوری واقعیت مجازی محدود به استفاده ارتشی ها بود. کمپانی های قدرتمندی با صنعت و تکنولوژی واقعیت مجازی سر و کار دارند. این شرکت ها شامل: گوگل، سامسونگ و ماکروسافت می شود.

این شرکت ها میلیارد ها دلار برای تکنولوژی واقعیت مجازی و ساخت محصولات جدید وابسته به این تکنولوژی سرمایه گذاری می کنند. آینده واقعیت مجازی قرار است که ستون روزمره زندگی ما باشد و هر فردی در فعالیت روزمره خود حتما واقعیت مجازی هم قید می کند.

واقعیت مجازی به معنای واقعی کلمه همه چیز را امکان پذیر می کند. ما می توانیم هر چیزی را در هر زمانی تجربه کنیم. این تکنولوژی یکی از بهترین و واقعی ترین تکنولوژی های واقعیت است و میتواند مغز و ذهن ما را متقاعد کند که جایی است که واقعا نیست!!!

شاید بسیاری از افراد فکر کنند که واقعیت مجازی فقط برای بازی های و سرگرمی ساخته شده است ولی اینطور نیست. با واقعیت مجازی هر کاری می توان انجام داد، اگر شما به یک کشور دیگر سفر کنید چه حسی را تجربه می کنید؟

 

درمان ترس و اضطراب با واقعیت مجازی

اگر از کوه اورست بالا بروید، چه احساسی دارید؟

برای درمان ترس باید بر ترس غلبه کرد و واقعیت مجازی می تواند در این زمینه به شما کمک کنید. برای مثال: اگر از بلندی و ارتفاع می ترسید، با واقعیت مجازی می توانید ، به راحتی ترس از ارتفاع را از بین ببرید.

تا حالا فکر کردید که با واقعیت مجازی می توانید برج ایفل را از نزدیک ببینید!!!!!

 

عینک واقعیت مجازی چیست 14

کاربرد عینک واقعیت مجازی در بازی های اندروید و کامپیوتر!!

همانطور که ما در محیط واقعی زندگی می کنیم. در محیط واقعیت مجازی یک جهان مجازی در جلوی چشمان ما قرار میگیرد.

واقعیت مجازی علاقه مندان به بازی های اندروید و کامپیوتر را غافلگیر می کند و شخص را در محیط بازی قرار می دهد. شاید باور کردنی نباشد ولی همچین چیزی ممکن است، تا امروز علاقه مندان با به دست گرفتن گوشی اندروید بازی های پر طرفدار را انجام می دادند ولی با عینک واقعیت مجازی و تکنولوژی واقعیت مجازی باید خودشان در محیط بازی قرار بگیرند و با حرکت دست ها و سر بازی را انجام دهند.

برای مثال: از بخش بازی واقعیت مجازی سایت وی آر دی کاربران می توانند به مجموعه ای از بهترین بازی های واقعیت مجازی اندروید و IOS دسترسی داشته باشند.

 

کاربرد عینک واقعیت مجازی در صنعت آموزش!!

با عینک واقعیت مجازی هر چیزی ممکن می شود، و هر نیازی قابل دست یابی است، تکنولوژی واقعیت مجازی در صنعت آموزش واقعا تاثیر گذار است، برای مثال: شما می توانید آناتومی داخلی بدن انسان را به صورت واقعیت مجازی تجربه کنید، شما خود را در بدن یک فرد تجربه می کنید و می توانید اجزای داخلی بدن مثل قلب و ریه و .. را از نزدیک تماشا کنید.

 

با واقعیت مجازی توریست باشید و به دور دنیا سفر کنید!!

شما با عینک واقعیت مجازی می توانید به دور دنیا سفر کنید، فیلم ها و ویدیو های 360 درجه زیادی از سر تا سر جهان وجود دارد، شما می توانید این فیلم های سه بعدی را به عینک واقعیت مجازی تماشا کنید.

امروزه شرکت های مختلف از تکنولوژی فدرتمند واقعیت مجازی استفاده می کنند.

ویدیو سه بعدی قدم زدن در مرکز شهر لاس وگاس

 

برای مثال: ویدیو سه بعدی قدم زدن در مرکز شهر لاس وگاس یک فیلم سه بعدی و 360 درجه است که شما می توانید دانلود کنید و با عینک واقعیت مجازی حس قدم زدن در شهر لاس وگاس را تجربه کنید.

 

بازگردانی توانایی حرکت بیماران بر اساس تکنولوژی واقعیت مجازی

باور کردنی نیست که کارشناسان می خواهند از تکنولوژی واقعیت مجازی برای بازگرداندن توانایی حرکت بیماران استفاده کنند. محققان طبق تحقیقات بررسی کردند که چکونه واقعیت مجازی می تواند در مغز تاثیر گذار باشد. یک نکته جالب اینجاست که طبق تحقیقات انجام شده، واقعیت مجازی می تواند در رفتار کاربران تاثیر بگذارد، برای مثال اگر کسی با استفاده از واقعیت مجازی به یک کودک تبدیل شود یا در قالب یک کودک قرار بگیرد، رفتار کودکانه از خود بروز می دهد.

 

تا امروز از فناوری VR یا واقعیت مجازی برای درمان اضطراب و غلبه بر ترس استفاده شده است.

 

بهترین عینک واقعیت مجازی در سال (2018) و در بازار ایران؟

عینک های فوق العاده ای در سال 2018 در بازار جهان استفاده میشود. در این قسمت به بررسی هدست های واقعیت مجازی منتخب بر اساس کارایی های مختلف می پردازیم.

 

 

vr box 2 - G

عینک واقعیت مجازی vr box 2 :

هدست واقعیت مجازی vr box 2 یکی از بهترین و به صرفه ترین هدست های واقعیت مجازی در بازار ایران است. هدست vr box 2 نسبت به قیمت پایین، امکانات فوق العاده ای دارد و یکی از محبوبترین ها در نوع خودش است. 

هدست واقعیت مجازی vr box 2 یکی از بهترین عینک واقعیت مجازی در بازار است. نسل قبلی این هدست یعنی عینک واقعیت مجازی vr box امکانات محدودی داشت ولی کمپانی vr box 2 با ارائه نسخه جدید این هدست تمام محدودیت ها را از بین برد. این هدست یک گزینه عالی است و از لحاظ قیمت هم فوق العاده است.

این هدست برای گوشی ها و موبایل های اندرویدی یا IOS و سایر سیستم عامل ها کاربرد دارد!!!

همچنین شما می توانید از لینک زیر توضیحات کامل این هدست به همراه قیمت را ملاحظه کنید.

هدست واقعیت مجازی vr box 2

 

عینک واقعیت مجازی چیست 10عینک واقعیت مجازی PlayStation Vr:

عینک واقعیت مجازی PlayStation VR Bundle یک عینک خارق العاده است که شرکت سونی به عنوان سازنده این عینک سود زیادی کسب کرده است. همه ما بازی های سونی یا PlayStation را بازی کردیم و لذت بردیم. ولی تجربه بازی کردن سونی آن هم به صورت واقعیت مجازی فوق العاده است. تصور کنید که بازی های PlayStation 4 را به صورت واقعیت مجازی بازی کنید و در محیط بازی قرار بگیرید.

این هدست مخصوص دستگاه های PlayStation 4 یا به اصطلاح عامیانه سونی 4 خودمان است.

همچنین شما می توانید از لینک زیر توضیحات کامل این هدست به همراه قیمت را ملاحظه کنید.

هدست واقعیت مجازی PlayStation Vr

 

کدام بهتر است؟ عینک واقعیت مجازی برای کامپیوتر یا موبایل؟؟

امروزه در منزل  و محیط کار هر شخصی یک دستگاه کامپیوتر قرار گرفته و همینطور میتونم بگم هر شخصی یک یا دو گوشی موبایل اختصاصی دارد.

در دنیای واقعیت مجازی دو گروه هدست قرار دارد.یک دسته از هدست های برای استفاده و کارایی به یک دستگاه کامپیوتر یا کنسول بازی مثل PS4 نیاز دارند و کیفیت که به مخاطب ارائه می دهند نسبت به سایر دسته ها بهتر و واقعی تر است. اما در چند سال اخیر و با پیشرفت تکنولوژی هدست هایی مناسب گوشی موبایل ساخته شده است.

این هدست ها به مراتب نسبت به هدست های مرتبط با کامپیوتر کیفیت پایین تری دارند اما نقطه قوت این هدست ها قیمت پایین تر و اقتصادی ترشان است. تفاوت عینک واقعیت مجازی موبایلی نسبت به دسته دیگر هدست های واقعیت مجازی این است که این هدست ها برای استفاده نیاز به یک موبایل دارند.

شما گوشی موبایل خود را درون محفظه عینک های واقعیت مجازی قرار می دهید و بدون هیچ کاری هدست را روی سر خود و در مقابل چشمان خود می گذارید.

شاید باورکردنی نباشد ولی شما می توانید هدست های واقعیت مجازی موبایلی را با قیمت کمتر از 100 هزار تومان تهیه کنید.

عینک واقعیت مجازی چیست 6

 

نقاط قوت عینک واقعیت مجازی مخصوص کامپیوتر:

  • کیفیت بالای تصاویر و تجربه حس واقعی تر واقعیت مجازی

 

نقاط ضعف عینک واقعیت مجازی کامپیوتر:

  • قیمت بالای راه اندازی و تجهیزات عینک واقعیت مجازی کامپیوتر

 

نقاط قوت عینک واقعیت مجازی مخصوص گوشی یا اسمارت فون ها:

  • قیمت پایین عینک واقعیت مجازی برای گوشی ها نسب به عینک های واقعیت مجازی کامپیوتر

 

نقاط ضعف عینک واقعیت مجازی مخصوص گوشی یا اسمارت فون ها:

  • کیفیت نسبتا پایین تر تصاویر و تجربه کاربری

 

قیمت هدست های واقعیت مجازی محبوب در بازار ایران :

نام عینک واقعیت مجازیقیمت

عینک واقعیت مجازی vr box 2 خرید

150,000 تومان

عینک واقعیت مجازی  PlayStation Vr خرید

5,199,000 تومان

هدست واقعیت مجازی شیاومی مدل F

83,000 تومان

هدست واقعیت مجازی تسکو مدل TVR

148,500 تومان

عینک واقعیت مجازی سامسونگ مدل Gear VR

745,000 تومان

هدست واقعیت مجازی شاینکن مدل 4th Gen

250,000 تومان

 

 

عینک واقعیت مجازی چیست 3هیجانی باورنکردنی با فیلم واقعیت مجازی

شاید تا به حال به سینمای چند بعدی در مکان های تفریحی رفته باشید و حس لذت بخشی را تجربه کرده باشید. با یک دستگاه عینک واقعیت مجازی می توانید همان حس لذت بخش سینما چند بعدی را تجربه کنید. در سایت وی آر دی ویدیو واقعیت مجازی زیادی قرار گرفته که می توانید دانلود کنید و لذت ببرید.

با ویدیو واقعیت مجازی می توانید به همه جا سفر کنید، شما می توانید ویدیو های واقعیت مجازی تور مجازی کشور های مختلف را دانلود کنید و از حضور در کشور و شهری جدید نهایت لذت را تجربه کنید. 

دوست دارید که در کنار دریا آفتاب بگیرید، پس ویدیو های واقعیت مجازی فوق العاده از کنار دریا وجود دارد که می تونید دانلود کنید و از آفتاب گرفتن کنار ساحل و صدای موج دریا آرامش بگیرید. با این ویدیو ها خود را در محیط مجازی تصور کنید به طوری که انگار واقعا در کنار دریا هستید.

ماشین سواری با BMW فوق العاده هیجانی است، اگر دوست دارید که با BMW دریفت بزنید و در خیابان ها رانندگی کنید پس ویدیو زیر را دانلود کنید:

ویدیو رانندگی با ماشین BMW

 

عینک واقعیت مجازی چیست 9خرید هدست واقعیت مجازی با بهترین قیمت

با توجه به نیاز کاربران و امکانات، عینک واقعیت مجازی قیمت های مختلفی دارند، مسلما هرچه قیت یک دستگاه بالا تر باشد، امکانات بیشتری دارد. اما شما باید تصمیم بگیرید که هدست موبایلی نیاز دارید یا هدست کامپیوتر.

هدست های موبایلی از قیمت های زیر 100 هزار تومان تا 500 الی 600 هزار تومان قرار دارند. که پیشنهاد ما این است و اگر تا به حال از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده نکردید، یک هدست موبایلی تهیه کنید.

ولی اگر کیفیت بالاتر و تجربه بهتری می خواهید، باید عینک واقعیت مجازی کامپیوتری را انتخاب کنید، این هدست ها نسبت به هدست های موبایلی تجربه کاربری مناسب تری دارند و بیشتر حس واقعی بودن دنیای مجازی را درک می کنید. هدست های کامپیوتری از قیمت های 900 هزار تومان الی 6 میلیون تومان یا بیشتر قرار دارد.

سایت وی آر دی مرجع مناسبی از بهتری هدست های واقعیت مجازی است که شما با مراجعه به قسمت خرید هدست واقعیت مجازی می توانید جدیدترین و بهترین هدست ها را تهیه کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

در این زیر می تونیم قدرت واقعیت مجازی را درک کنیم و جهانی جدید را تجربه کنیم!!!بازی رئال و بارسلونا

cover

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *