واقعیت مجازی در موسیقی – انقلاب فناوری واقعیت مجازی در عرصه هنر

واقعیت مجازی در موسیقی : با مقاله دیگر در بخش مقالات عینک vr در خدمت شما هستیم. من بچگی خودم را با هنر گذروندم. وقتی بچه بودم، چیزی بسیار قوی رو تجربه کردم، که باقی عمرم رو صرف موفقیت در اون کردم، اون هم در مکان‌های کاملا اشتباه. چیزی که من تجربه کردم واقعیت مجازی نبود. موسیقی بود.

واقعیت مجازی در موسیقی

آیا واقعیت مجازی در موسیقی واقعا کارایی دارد؟؟؟

داستان از اینجا شروع میشه. موسیقی واقعا قدرتمنده و میتونم بگم که غذای روح انسان است موسیقی مستقیماً واردِ شاهرگ احساسات میشه، وارد جریان خون شما میشه و درست وارد قلب تون. همچنین موسیقی به احساسات بیشتر عمق میده و در روحیه شما تاثیرگذار است.

موسیقی باعث تشدید احساسات در هر چیزی میشه. یه قطعه موسیقی یا موزیک درست در زمان درست، و طبق احساسات که در آن لحظه داریم، به جان ما می‌نشیند و باعث آرامش ما می شود.

آیا موزیک ویدیو مثل واقعیت مجازی در موسیقی قدرتمند بود؟

 من فکر کردم که اگر لایه های زیادی را به یک موسیقی اضافه کنم، می تونستم احساساتش رو باز و قدرتمند تر کنم. پس تصمیم گرفتم که به عنوان کارگردان موزیک ویدیو فعالیت کنم.

اضافه کردن فیلم به موسیقی بُعد روایتگری و قابل درکی را به موسیقی القا می کنه، اما اصلاً آن قدرتی که موسیقی خالی برایم داشت را ندارد. فهم این موضوع چیز جالبی نیست، وقتی تمام وقت و عمرتون را صرف موزیک ویدیو و کارگردانی در این زمینه کرده باشید.

مدام از خودم می‌پرسیدم، آیا راه اشتباهی در پیش گرفتم؟ پس به این فکر افتادم: اگه بتونم افراد بیشتری را در یک موسیقی درگیر کنم، شاید بتونم کاری کنم که چیز بیشتری رو حس کنید.

واقعیت مجازی در موسیقی 2

استفاده از فناوری واقعیت مجازی در صنعت هنر و موسیقی

پس ما شروع کردیم و از فناوری های نوینی که بتونه بیشتر شما را در یک موسیقی درگیر کنه استفاده کردیم. ما از یک صفحه نمایش فراتر رفتیم، تا سعی کنیم با قلب و تصورات مردم پیوند عمیق تری برقرار کنیم.

اما خیلی کافی نبود، و هنوز هم اون قدرت تجربی و زنده‌ی موسیقی خالص رو برام نداشت. پس دنبال فناوری تازه‌ای رو گرفتم که فقط در داستان‌های علمی و ‌تخیلی درباره‌اش خونده بودم.

اسم آن فناوری واقعیت مجازی بود. خیلی زود تصمیم گرفتم و برای ساختن موسیقی با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی دست به کار شدم و حین فرآیند تولید، متوجه یک چیز مهم شدیم: اینکه VR یا (واقیت مجازی) به زودی نقشی بسیار مهم در تاریخِ رسانه‌ها ایفا خواهد کرد.

VR یا واقعیت مجازی در موسیقی چه معنایی دارد؟

وی آر  یعنی شما واقعاً به یک نفر نزدیک هستین یا در یک محیط مجازی قرار می گیرید. واقعیت مجازی، شخصیت اصلی یک موزیک یا هر چیز دیگری رابه درون میاورد.

درون شما یعنی فضایی که معمولاً نگهش داشتیم برای کسانی که دوستشون داریم، شاید باورکردنی نباشد ولی در واقعیت مجازی به دلیل اینکه با یک کارکتر مجازی احساس نزدیکی می کنید، ممکن است که با آن کارکتر احساس عاطفی هم برقرار کنید.

کارگردان واقعیت مجازی بودن، واقعا کار هیجان انگیزی است. همچنین در کنار فناوری واقعیت مجازی یک ابزار دیگری است به اسم، «صدای فضایی » (سه بعدی) که میتونه یک صدا رو هرجایی جلو، چپ یا راست شما قرار بده، حتی پشت سرتون، و وقتی سر خودتون رو می چرخونید، صدا بر طبق شما خواهد چرخید.

واقعیت مجازی در موسیقی 3

با تکنولوژی واقعیت مجازی تمام افراد با هم حس آشنایی دارند!!!

با استفاده از واقعیت مجازی در موسیقی ، من میتونم برای جلب توجه شما به جایی که می خوام ببینید استفاده کنم.

VR یا واقعیت مجازی به ما احساسِ بخشی از چیزی یا قسمتی را می دهد. در بیشتر تاریخ بشریت، ما در واحدهای کوچک خانواده زندگی کردیم. از درون غارها شروع کردیم، بعد وارد طوایف و قبایل شدیم، بعدش روستاها و شهرها، و حالا همه ما، شهروندانی جهانی هستیم.

ولی من معتقدم که هنوز درمورد چیزهایی که برامون آشنا هستن. به مراقبت خیلی زیادی نیاز داریم. عینک VR از هرجا و هرکسی بهتون احساس آشنا بودن میده. برای همینه که مثل یک ماشین همدلی کار میکنه.

تکنولوژی واقعیت مجازی تمام حواس شما را درگیر می کند!!!

ما از حواس شما به عنوان رنگ‌های روی بوم نقاشی استفاده می‌کنیم، اما فعلاً فقط ازدوتا حس. در نهایت، شاید و با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد درگیری واقعیت مجازی با تمام حواس انسانی باشیم،و می توانیم هر چیزی را که خواستیم تجربه کنیم. در حال حاضر به این تکنولوژی واقعیت مجازی گفته می شود.

ولی چه اتفاقی میفته وقتی وارد شبه واقعیت‌هایی از گذشته بشیم؟ اون وقت بهش چی باید بگیم؟ چی میشه اگر به جای اینکه یک رؤیا رو شفاهاً براتون تعریف کنم، بذارم توی اون رؤیا زندگی کنین؟

چی میشه اگه به جای اینکه فقط واقعیت‌های روی زمین رو ببینید و درک کنین، بتونید روی امواج گرانشی در لبه یک سیاه چاله حرکت کنین، یا کهکشان‌ها رو از اول خلق کنید، یا بدون استفاده از کلمات و فقط با استفاده از افکار خالص مون با هم ارتباط برقرار کنیم؟ این دیگه یک واقعیت مجازی نیست. و راستش خودم هم نمیدونم اسمش چی هست.

واقعیت مجازی در موسیقی 4

چگونه از تکنولوژی واقعیت مجازی استفاده کنیم؟؟

من خودم واقعیت مجازی را تجربه کردم و به شما می گم که این توضیحات من کاملا واقعی و عقلانی است. امیدوارم که همه شما یا حداقل تعدای از شما هدست واقعیت مجازی داشته باشید. یا اگر ندارید از این قسمت تهیه کنید. بیاین اصل نمایش رو شروع کنیم.

شما باید در محله اول: دکمه پاور گوشی رو فشار بدین تا قفلش باز بشه. و بعد گوشی را درون محفظه هدست قرار دهید و از واقعیت مجازی لذت ببرید.

من معتقدم که تمام افراد جهان باید تکنولوژی واقعیت مجازی را استفاده کنند و این لذتی که از این تکنولوژی به دست می آید را هیچ وقت از دست ندهند.

واقعیت مجازی در موسیقی 6

جمع بندی نکته های مهم این مقاله

بعد از این Chris Milk از فناوری واقعیت مجازی در موسیقی استفاده کرد. ممکن است یک موسیقی ما را آرام کند و یا بلعکس ناراحت. ممکن است که یک موسیقی خاطراتی را برای ما زنده کند که شاید آن خاطرات خوب باشد یا بد.

Chris Milk این امکان را در اختیار افراد سراسر جهان قرار داد تا یک موسیقی را با تمام وجود درک کنند.

شاید باورکردنی نباشد ولی تا امروز یک خواننده را دوست داشتیم و موسیقی های آن شخص باعث آرامش ما می شد. ولی با واقعیت مجازی می توانید آن خواننده را از نزدیک ببینیم به شکلی که خوانند مورد علاقه ما برای ما کنسرت اختصاصی گذاشته باشد.

ما آن خوانننده را به صورت سه بعدی تماشا می کنیم و از موسیقی لذت می بریم. این است قدرت واقعیت مجازی!!!!

امیدوارم در ایران هم شاهد این پیشرفت باشیم و خوانندگان از این تکنولوژی در موسیقی های خود استفاده کنند.

امتیاز و نقد و بررسی این مقاله
کیفیت مقاله
۹
مفید بودن مقاله
۹
نگارش و خوانایی مقاله
۱۰
میانگین امتیازات: ۹.۳
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

در این زیر می تونیم قدرت واقعیت مجازی را درک کنیم و جهانی جدید را تجربه کنیم!!!بازی رئال و بارسلونا

cover

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *